ŠAH SA MATEMATIČKOM GIMNAZIJOM

Šestočalna ekipa učenika naše škole u sredu, 25. novembra 2015. godine, u školskoj biblioteci odmerila je snage u šahu sa učenicima Matematičke gimnazije. Ovo nadmetanje bilo je revijalnog karaktera i poslužilo je kao odličan povod za druženje između dve škole, kao i za popularizaciju šahovske igre. Svi naši učenici dali su maksimum i odlično se snašli u svojim partijama, ali su protivnici ipak bili bolji, na čemu im čestitamo. U našem timu najboljim se pokazao učenik trećeg razreda Leonardo Bavastro. U Ruđeru uskoro počinje i škola šaha, u saradnji sa Šahovskim klubom „Delfin” iz Beograda. Sigurni smo da će naši đaci, uz malo vežbe, biti još bolji šahisti, a mi ćemo ih, kao i do sada, uvek bodriti.