Pazi Droga!!!

Za učenike starijih razreda osnovne škole organizovan je niz predavanja na temu zloupotrebe psihoaktivnih supstanci i narkotika.
Gost predavač bio je Lambe Đorelijevski defektolog i specijalni pedagog, nekadašnji šef Odseka za suzbijanje narkomanije u MUP-u.
Naš gost je istakao da je droga danas veoma dostupna, i to svugde gde su mladi, i da zato decu treba naučiti na vreme posledicama upotrebe narkotika. Takođe je govorio o štetnosti upotrebe alkohola, duvana i polularnih nargila.
Predavanja su bila uvod u radionice za roditelje koje naša škola planira da organizuje u narednom periodu.
Roditelji su veoma bitan faktor u borbi protiv narkotika i moraju da budu obavešteni o svim stvarima koje okružuju njihovu decu, pa tako i o drogama, o psihoaktivnim supstancama kojih ima sve više – novih i opasnijih.
„Razgovor, bavljenje detetom, obaveštenost, to je nešto što može mladoj osobi da pomogne kako bi izbegla zamke koje je čekaju tokom odrastanja“, zaključio je Lambe Đorelijevski.