Moja ti

Učenici naše škole, zajedno sa svojim profesorima su u utorak 29. novembra išli su u pozorište Atelje 212. Gledali su divnu i emotivnu predstavu Olge Dimitrijević Moja ti, u režiji Aleksandre Milavić Dejvis. Glumačka postava bila je izvanredna, sa poznatim glumcima kao sto su Svetlana Bojković, Tatjana Bošković, Gorica Popović i mnogo drugi. Ovaj melodramski komad bavi se problemom starosne, ideološke i ljubavne diskriminacije. Protagonistkinje su tri starice koje su prinuđene na borbu sa različitim kulturnim i rodnim normativima i primerima ideološke degradacije. Zbog teške teme i tužnih scena, gledaocima su i nakon predstave ostale snažne emocije sa njima. Mada i pored toga, bilo je i smeha. Ovaj teški komad ima mnoge smešne elemente koji sjajno dodaju atmosferu. Predstavu Moja ti zaista vredi pogledati i može mnoštvo stvari da se i nauči.
Maša Alvirović IIb