Mentalno zdravlje

Nizom aktivnosti Ruđerovci su obeležili Svetski dan mentalnog zdravlja. Najveći dobrinos dali su učenici grade 8 koji su sami osmislili radionice za mlađe učenike iz grade 5 i 6, pripremili animaciju i video na temu mentalnog zdravlja i izradili poster. Video su napravile Luna Zimonjić, Anđela Rakić i Iskra Milojević, animaciju Katarina Knežević i Iskra Džaković, radionicu u oba odeljenja grade 6 je realizovala Natalija Milić, a u grade 5, u jednoj odeljenju Jovana Ivković, Milena Dokmanović, Sena Petrović, Adrijana Popović i Vasilisa Radović , a u drugom Milena Ćeklić, Nikolina Stojiljković, Lorena Aksentijević i Stefani Urta, dok su poster napravili Aleksa Ljubičić, Lazar Lukić, Luka Vukelić i Konstantin Stolica. Uz lepo druženje mnogo toga smo naučili o mentalnom zdravlju zahvaljujući inicijativi i kreativnosti naših učenika.
Realizaciju aktivnosti su pomogle razredne Vesna Zatežić i Branislava Grubišić, učiteljice Sanja Kaličanin i Nevena Đukić i psiholog Slađana Ristić.