ISPIT IZ FRANCUSKOG JEZIKA

Ove školske godine, učenici naše osnovne škole i gimnazije imali su mogućnost da se u okviru nastavnog dana pripremaju za polaganje DELF ispita za sticanje međunarodno priznatog sertifikata iz francuskog kao stranog jezika. Naša škola je u programu “DELF za učenike” (nivoi A1, A2, B1 i B2), za osnovne škole i gimnazije. Zahvaljujući ovom programu, cena polaganja ispita radi sticanja diplome francuskog jezika kao stranog je 50% niža, a ispiti se održavaju u prostorijama neke od škola koje su uključene u program.
DELF ispiti svih nivoa (A1, A2, B1, B2, C1, C2) se sastoje iz četiri dela: compréhension orale (usmeno razumevanje), compréhension écrite (pismeno razumevanje), production écrite (pismeno izražavanje), production orale (usmeno izražavanje).
Početkom aprila, učenice naše škole Dunja Šimić (6A), Dejana Stanojković (6A), Helena Milovanović (6A) i Ena Alvirović (8B) vredno su radile sa svojom profesorkom francuskog Gordanom Mišković Subotički, izašle na ispit i uspešno ga položile za nivoe A1 i A2. Učenica gimnazije, Maša Alvirović se takođe spremala sa svojom profesorkom Azrom Ljujić i položila ispit A2 nivoa.