,,Humanost na delu u dečijem odelu” –Zvučna čitanka

U sredu 3. marta, grupa učenika koja je učestvovala u snimanju Zvučne čitanke uručila je učenicima škole „Veljko Ramadanović” iz Zemuna pripremljenu donaciju.
U okviru humanitarne posete, đaci su prisustvovali jednom školskom času gde su upoznali đake ove škole i zajedno preslušali neke od numera sa diska.
Takođe su imali priliku da obiđu školu, njenu biblioteku ( medijateku), štampariju, spomen galeriju posvećenu osnivaču škole Veljku Ramadanoviću i specijalno opremljene senzorne sobe namenjene učenicima sa oštećenjima vida.
Posetu smo završili obilaskom dvorišta u kojem se nalazi igralište dizajnirano po Montesori programu, senzorni vrt i uređen poligon za orijentaciju i kretanje.
Naša škola dobila je na poklon monografiju „Rukama do svetlosti“ autorke Radmile Laban koja je nastala 2017. godine povodom stogodišnjice od osnivanja škole „Veljko Ramadanović“.
Nadamo se uspešnom nastavku saradnje sa ovom ustanovom i nekim novim budućim zajedničkim projektima.