Evropski dan jezika

1. septembar, Evropski dan jezika, obeležava se širom Evrope a ove godine slavi svoj 20. rođendan. Učenici i nastavnici škole ,,Ruđer Bošković“ će kao i svake godine obeležiti Evropski dan jezika nizom aktivnosti na engleskom, španskom, francuskom, nemačkom i ruskom jeziku koji se i predaju u našoj školi.
    U toku nedelje na odmorima će se puštati pesme stranih izvođača, a učenci će birati one izvođače i pesme koje najviše vole. Na časovima nastavnici će sprovesti predložene aktivnosti i izazove, pripremiće kvizove i pitalice ali će i pružiti mogućnost učenicima da izraze svoju kreativnost na stranim jezicima.
    Kao završnu aktivnost, nastavnici će snimiti izjave učenika u kojima će oni ukratko pokušati da sažmu šta je ono što dobijaju učenjem stranih jezika i koje su to prednosti. Sve izjave učenika će biti objedinjene i biće napravljen video koji će biti podeljen na sajtu i na društvenim
    mrežama škole. Na takav način verujemo da ćemo podići svest o značaju
    učenja stranih jezika.