ČASOVI ŠAHA – PETKOM OD 14.30 U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

U okviru projekta koji je pokrenuo Učenički parlament, svake nedelje u terminu za KAŠ (petkom od 14.30 do 15.10) održavaju se časovi šaha, koje vode iskusni članovi Škole šaha „Delfin” iz Beograda. Prvi čas u ovoj školskoj godini održan je 11. decembra 2015. godine. Upoznali smo se međusobno, naučili osnovna pravila igre, čuli priču o istoriji šaha i diskutovali o tome da li je šah – sport, nauka ili umetnost. Zaključili smo da je pomalo od svega. Nastavnik nam je bio Dragan Josipović, šahovski sudija, član svetske šahovske federacije (FIDE – Fédération Internationale des Échecs). Najzanimljiviji deo časa bile su šahovske partije koje smo odigrali, uz Draganovu pomoć i stručne komentare. Ako ste zainteresovani da nam se pridružite, pronaći ćete nas i ovog petka u školskoj biblioteci, od pola tri. Bez obzira na to da li ste apsolutni početnici ili iskusni šahisti – svi ste dobro došli.