Okrugli sto sa beogradskim gimnazijalcima

U ponedeljak 24. Decembra, u našoj školi je održan Okrugli sto sa beogradskim gimnazijalcima. Ove godine smo razgovarali na temu Čovek između prirode i slobode, a u gostima su nam bili učenici i profesori iz Pete, Desete i Četrnaeste beogradske gimnazije, kao i učenici Tehno art srednje škole.

Uvodno predavanje je održao filozof Ivan Milenković koji je kroz svoje izlaganje, koristeći primere iz književnosti i filozofije, pokazao koliko je teško definisati slobodu. Nakon predavanja usledila je diskusija koja je nastavljena i tokom prvog modula kada je naš profesor filozofije i globalne politike Ivan Šurlan istakao važnost ove teme u okvirima političkog delovanja. Priču smo završili na polju etike gde je, kroz primer iz svakodnevnog života, profesorka Nena Šurlan, navela učenike da debatuju na temu donošenja ispravnih odluka u svakodnevnim situacijama, slobodi volje i slobodi odlučivanja.

Svi učesnici okruglog stola su aktivno debatovali, međusobno razmenjivali sjajne ideje, ali u isto vreme stigli i da se našale, proćaskaju i dogovore da nastave druženje prvom sledećom prilikom.