„Ko smo mi – Multikulturalizam“

U okviru teme „Ko smo mi – Multikulturalizam“, ostvarena je saradnja  između učenika Grade 3 i učenika MYP  kroz tutorstvo. MYP učenici i učiteljica Grade 1 Marija Brajović su pripremili edukativne prezentacije o svojim zemljama, pružajući učenicima Grade 3 jedinstvenu priliku da se upoznaju sa kulturama Amerike, Novog Zelanda, Švedske, Kine i Australije.

Ovaj mini projekat je omogućio mlađim učenicima da saznaju o raznolikosti kultura i tradicija iz različitih delova sveta, dok su MYP učenici demonstrirali svoje veštine tutorstva, prezentovanja i komunikacije. Interaktivna atmosfera podstaknuta postavljanjem pitanja i razmenom zapažanja doprinela je jačanju međusobnog razumevanja i poštovanja.