Keltsko selo

Dana 8. oktobra 2024. godine,  učenici naše škole posetili su Keltsko selo, gde su proveli divan dan u prirodi.

Učenici su stigli ujutro, a dočekali su ih ljubazni domaćini koji su im predstavili istoriju i kulturu keltskog naroda. Nakon uvodnog predavanja, imali su priliku da vide autentične keltske kuće, upoznaju se sa načinom odevanja keltskog ratnika i učestvuju u tradicionalnim igrama.

Najzanimljiviji deo posete bio je praktični rad – pravljenje narukvica od vunice. Učenici su učestvovali u radionicama, gde su pokazali svoju kreativnost i snalažljivost.

Poseta Keltskom selu je bila edukativna i zabavna, a svi učesnici su se složili da bi vođenje ovakvih aktivnosti trebalo postati tradicija. Uživanje u prirodi i povezivanje s kulturnim nasleđem ostavilo je dubok trag na svakom učeniku.