,,Deca pomažu deci“

Naša škola se i ove godine priključila humanitarnoj akciji ,,Deca pomažu deci“ koju je pre više godina započela Nj.K.V. Princeza Katarina. Ovaj projekat je započet sa željom Njenog Kraljevskog Visočanstva da deca u ranom uzrastu nauče važnost radosti davanja i da se podstaknu da lično donesu poklone u Dvor, koji će biti predati njihovim ugroženim vršnjacima za predstojeće božićne praznike.

Dok su istovremeno imali priliku da saznaju zanimljivosti o istoriji Kraljevske porodice Srbije i Dvorskog kompleksa, učenici su u Dvor doneli poklone koji će biti uručeni na tradicionalnim božićnim prijemima u Belom Dvoru, 5. januara 2023. godine. Njihova Kraljevska Visočanstva svake godine dočekuju i obraduju preko hiljadu dece bez roditeljskog staranja, dece sa invaliditetom i socijalno ugrožene dece na ovim prazničnim prijemima.