Prirodnjački muzej

Učenici trećeg razreda gimazije, posetili su 15. novembra prirodnjački muzej zajedno sa svojim profesorima. Do kraja novembra 2023. godine, u prirodnjačkom muzeju je aktuelna izložba Priroda i jezik Dragane Vučićević.
Izložba je multidisciplinarna mozaičke stukture, koja na slikovit načim sublimira više razlicitih oblasti: biologiju, geologiju, anatomiju, prirodu jezika, pismo, matematičke pravilnosti u prirodi, itd. Ilustrovana je brojnim eksponatima iz bogatih zbirki Prirodnjackog muzeja medju kojima su minerali, fosili, eksponati ptica, riba, i raznih životinja kao sto su vukovi i kameleoni. Na izložbi su prvi put prikazani eksponati kao sto su ženka lava, ženka medveda, beli paun, i pojedine ptice.
Učenici su imali sjajnu priliku da im kustos bude autorka izložbe Dragana Vučićević koja ih je sprovela kroz izložbu deo po deo i naučila ih mnoge interesantne stvari.
Maša Avirović IIIb