Медији и масовна комуникација

На радионици одржаној 9. 12. 2019. године на часу српског језика и књижевности ученици другог разреда су разговарали о медијској слици у Србији. Шта је објективно новинарство, како се борити против „жуте штампе”, како не дозволити да „новинарске патке” праве сензације.

Ученици су имали задатак да измисле вест на задату тему у најкраћем року, да извештавају из скупштине, спортског догађаја, да осмисле сензационалистички наслов у политичким или новинама неке друге врсте.

На крају, у најзанимљивијем делу часа, интервјуисали су једни друге. Први учесник је новинар, а други естрадна личност, глумац, професор, писац, библиотекар, хирург, шумар, директор неке фирме или преводилац. Ученици су се одлично снашли у улогама које су добили и учинили овај час изузетно успешним.