Школица скијања

“Аууу… што је школа згодна, лечи лењост и самоћу, као да је кућа родна штета што не ради ноћу“. Ове лепе речи нашег познатог писца за децу, Љубивоја Ршумовића прате наше ђаке деценијама у назад, а да је све то истина потврђује и ова наша зимска чаробна прича.

И ове године наши ученици могли су да се опробају у „Руђеровој школици скијања II“ и да на један леп и активан начин проведу своје слободне дане распуста, искористе свој одмор у дружењу и учењу са својим другарима на прелепој планини Копаоник.

Мешовита група ученика узраста од 6 до 12 година, чинило је овај тим богатијим и разноврстнијим.Ученици су према својим скијашким квалитетима и досадашњем знању били подељени у четири групе где су са својим инструкторима могли да уче и проширују своја знања и вештине у овом прелепом спорту на снегу. Тим инструктора су чинили: Александар Лекић, Бојан Илић, Лазар Тоскић, Александар Митрић и Драган Стојановић. Сви ученици су успешно савладали захтеве програма групе у коју су били укључени.

Деца су поред скијања имала и низ забавно- рекреативних активности- квиз, друштвене игре, полигоне, музичке вечери и билијар. Све ове активности спојиле су децу различитог узраста, помогле им де се зближе једни са другима, како би своје слободно време што квалитетније провели. Подршка инструкторском тиму у реализацији свих активности и педагошког рада са децом биле су: Гордана Петковић-Срзентић, Снежана Бабић и Јелена Петковић.
Са нашим дугогодишњим пријатељима из хотела Јуниор, реализовали смо још једну зимску чаробну причу са жељом да је следеће године поновимо.

Руђеров ски тим