XX Nedelja italijanskog jezika u svetu

U periodu od 19-25.10.2020. u svetu se po 20. put obeležava Nedelja italijanskog jezika. Ove godine tema je  „Italijanski između reči i slike: grafit, ilustracija, strip“. Mi smo je obeležili nizom događaja i

prezentacija koje su učenicima približile Italiju, njenu kulturu, hranu i tradiciju.

U Grade 1 PYP programa u ponedeljak su gostovala  braća Jacopo i Aleksandar Gregori koji su nam pričali o svom životu u Italiji – koje su sličnosti a koje razlike u odnosu na život u Srbiji. Malim đacima je bilo interesantno da čuju kakva je škola u Italiji i kako tamo deca provode svoje slobodno vreme. Naučili su i nekoliko italijanskih reči.

Zatim nam je, u utorak 20.10. Sofia Balać, učenica 8b MYP programa približila italijansku muziku, a u sredu smo imali gošću iz Italije – Anđelu Ačarino, mamu naše učenice iz grade 1. Saznali smo koji se

porodični praznici proslavljaju u Italiji i na koji način. Imali smo priliku da se poslužimo italijanskim slatkišima. Toga dana smo i za užinu jeli najpoznatiju italijansku hranu – picu!

Ostvarili smo i saradnju između DP, MYP i PYP programa – učenica gimnazije 3b Dunja Bulatović održala je dve prezentacije o Italiji, njenoj kulturi, umetnosti i modi, a na kraju prezentacije đaci su mogli da na kvizu pokažu šta su naučili. Kao nagradu za tačan odgovor dobili su italijanski slatkiš.

Nedelju italijanskog jezika završili smo gostovanjem Marka Balaća, učenika 6 razreda, koji je spremio sjajnu prezentaciju o sportu u Italiji, posebno istakavši fudbal i uspehe italijanskih klubova i

reprezentacije.

Hvala svima koji su učestvovali i pomogli nam da naučimo nešto novo 🙂