Svečanost za XVII generaciju maturanta Gimnazije

Završna priredba posvećena XVII generaciji maturanata Gimnazije „Ruđer Bošković” odrigrala se 13. 6. 2020. u pozorištu Madlenianum. Na početku programa obratila se direktorka škole, gospođa Ivana Vukmirica Baćanović. Nakon toga goste je pozdravio ministar prosvete, gospodin Mladen Šarčević. Program su ispunili glumci, pevači, plesači, igrajući u predstavi Ožalošćena porodica, po tekstu Branislava Nušića.

Sokolske diplome i nagrade ovom prilikom su uručene samo učenicima četvrtog razreda jer smo poštovali mere distance, tako da je program bio namenjen samo maturantima i njihovim roditeljima.

Završnicu je činio: defile maturanata, govor đaka generacije Nauma Ivanića i još jedan vatreni pozdrav za sedamnaestu generaciju maturanata. Goste je u foajeu čekao 34. broj „Sokolskih novina”.