Muzej čokolade

Učenici Grade 3 su posetili Muzej čokolade. Pri samom ulasku u Muzej, deca su čulom mirisa započela upoznavanje sa čokoladom, jednom od omiljenih poslastica.

Šetnjom kroz prostor i uz priču kustosa, upoznali su se sa kompletnom istorijom te čarobne poslastice, njenim počecima u ljudskoj upotrebi, njenim početkom upotrebe na Evropskom tlu u i našoj zemlji, načinom pravljenja, načinom konzumiranja, lekovitim svojstvima.

U prvoj sobi Muzeja Čokolade koja je uređena kao prašuma, đaci su videli  kako izgleda plod kakaa od koga kasnije nastaje čokolada.

Učenici su zaista uživali u ovoj poseti. Probudili su sva čula, te su osim mirisa imali priliku i da probaju čokoladne praline, toplu čokoladu i Rubi čokoladu od roze kakaa.

Putovanje kroz istoriju čokolade će učenicima Grade 3 biti inspiracija za temu kojom se bave, How We Express Ourselves i pisanju priča. Možda baš o čokoladi.

Click here to add your own text