Gost predavač Vladimir Bilenjki

Tokom trajanja FEST-a u Beogradu, učenici naše škole imali su priliku da čuju kratko predavanje mladog režisera Vladimira Bilenjkija koji je na festivalu nastupao sa filmom „Tata“.
Gostujući predavač vodio je naše učenike kroz razvojni i obrazovni put jednog režisera, dobrim i lošim stranama bavljenja umetnošću, kao i inspiracijama za snimanje i dalji rad.
Mlada publika slobodno je govorila o sopstvenim planovima za budućnost i odnosu prema umetnosti i filmu, balansiranju između posla i hobija kao i podršci koju dobijaju za bavljenje glumom.
Ovakve prilike dobar su način istraživanja različitih perspektiva i potreba mladih ljudi kada je u pitanju obrazovanje i podrška za razvijanje hobija i dodatnih veština.