Bojana Vidović

Profesor engleskog jezika i književnosti

bojana.vidovic@boskovic.edu.rs

OBRAZOVANJE:

• 2010     Master studije Engleski jezik i književnost, Filološki fakultet, Beograd
  • 2007     Osnovne studije Engleski jezik i književnost, Filozofski fakultet, Novi Sad

STRUČNO USAVRŠAVANJE:

• Pearson English webinars: Supporting blended and online learning, Maximising potential using digital platforms and tools Mental health and wellbeing Building confidence,

• Invigilator in the Primary Round of 8th International English Language Olympiad (Hippo2020)
  • Invigilator in the Primary Round of 7th International English Language Olympiad (Hippo2019)

• Capturing Curiosity and Measuring Progress in English Language Classroom, Pearson seminar, 2018.
  • Veštine uspešne komunikacije, 2018.
  • Pravopis i poslovna korespondencija, 2018.
  • Komunikacijski trougao: nastavnik, učenik, roditelj, 2018.
  • Metodička radionica o savremenim modelima nastave I izradi pripreme za čas aktivne nastave, 2018.
  • “Capturing Curiosity and Measuring Progress in English Language Classroom,“ Pearson Central Europe predstavništvo, 2018.
  • 2010-16 prebivalište u Sjedinjenim Američkim Državama
  • „Školsko ocenjivanje u osnovnoj i srednjoj školi,” Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja, Beograd, 2009

• koordinator projekta „Nedelja američke kulture“ (Karlovačka gimnazija, april 2009)
  • koordinator projekta „Prva prevodilačka radionica“(Karlovačka gimnazija, maj 2009)
  • “Nastavnik u funkciji odeljenskog starešine,” Tehnička škola, Subotica, 2008.
  • engleski kao prvi i drugi strani jezik (programi McMillan, Oxford)
  • teorija i tehnika prevođenja
  • pripremna nastava za prijemni u filološke gimnazije
  • priprema za ispite IELTS, CAE, FCE