Aleksandar Lekić

Profesor fizičkog vaspitanja i kulture

aleksandar.lekic@boskovic.edu.rs

Obrazovanje: Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, Univerzitet u Prištini

Posedovanje plave licence košarkaškog trenera (Košarkaški savez Srbije – 2012 godina.)

Stručno usavršavanje:

-Kako unaprediti i vrednovati sopstvenu nastavnu praksu
-Partnerstvo između specijalnih i redovnih škola – mreža podrške inkluzivnom obrazovanju

-Kako unaprediti i vrednovati sopstvenu nastavnu praksu održano: Gimnazija „Ruđer Bošković“ sa domom učenika

Izdato od strane: Zavod za obrazovanje i vaspitanje učenika 25.01.2013.

-Kako unaprediti i vrednovati sopstvenu nastavnu praksu Osnovna škola „Ruđer Bošković

Održano: Osnovna škola „Ruđer Bošković“ sa domom učenika Izdato od strane: Zavod za obrazovanje i vaspitanje učenika 30.08.2013.

-Partnerstvo između specijalnih i redovnih škola- mrežna podrška inkluzivnom obrazovanju 18.10.2013. godine, Održano: Fakultet za sport Beograd

Izdato od strane: Zavod za obrazovanje i vaspitanje učenika 18.10.2013.

-Pedagoška dokumentacija za nastavni predmet fizičko vaspitanje -održano: OŠ „Vlade Aksentijević“

Izdato od strane: Zavod za orazovanje i vaspitanje učenika 01.11.2014.

-Posedovanje uverenja o pružanju prve pomoći (Crveni Krst Srbije, 18.04. 2015. godine)
-Posedovanje licence ski instruktora za obuku neskijaša (Sportsko udruženje učitelja i trenera Srbije, mart 2015.godina)
-Stvaranje tolerantne i nediskriminatorne sredine za učenje i razvoj svakog pojedinca, zaštita od nasilja, zlostavljanja, zanemarivanja i diskriminacije- podrška razvoju ličnosti učenika

Održano: Fakultet za sport Beograd

Izdato od strane: Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja 17- 18. 12.2016. godine

-Upotreba WIKI alata u nastavi( april 2017. godina, WIKIMEDIA Srbije).
-Fizičko i zdravstveno vaspitanje – implementiranje novog nastavnog plana i programa Održano: OŠ „Josif Pančić“

Izdato od strane: Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja

Septembar 2017.

-CERTIFICATE OF ATTENDANCE- launching the MYP Introductory ( 03.03.2018. godine)