Prikupljanje pomoći za stanovništvo ugroženo poplavama i poseta Obrenovcu

Prva polovina maja meseca 2014. godine, ostaće upamćena po snažnom nevremenu i obilnim padavinama koje su zahvatile našu zemlju. Kiša jakog intenziteta koja je padala bez prestanka skoro 60 sati, ostavila je mnoge porodice bez krova nad glavom, oštećen je veliki broj objekata zdravstvene zaštite, vaspitno obrazovnih ustanova, institucija kulture. Kolektiv Obrazovnog sistema „Ruđer Bošković“ u saradnji sa roditeljima naših učenika, priključio se prvih dana katastrofe koja nas je zadesila, u prikupljanju humanitarne pomoći za stanovništvo ugroženo poplavama, klizištima. Za samo nekoliko dana, prikupljena je veća količina sredstava za ličnu higijenu, hrane, vode, garderobe, igračaka. Naše „malo“, značilo je „mnogo“ u tom trenutku, za mnoge porodice. Nakon povlačenja reke Kolubare i Save u svoja korita, posetili smo Obrenovac i na licu mesta se uverili u razmere prirodne katastrofe koju su doživeli građani Obrenovca. Slike govore više od hiljadu reči. Učenički parlament Gimnazije i u školskoj 2014-2015. godini, u saradnji sa profesorima, roditeljima i svim ljudima dobre volje i velikoga srca, nastaviće da prikuplja humanitarnu pomoć za ljude kojima je naša zajednička  podrška, više nego potrebna.