Cambridge Assessment English Centre

U aprilu 2010. godine Obrazovni centar „Ruđer Bošković” je postao prvi interni autorizovani centar u Srbiji za polaganje kembridžkih ispita iz engleskog jezika kao stranog (Cambridge Assessment English Centre).

Zahvaljujući načinu na koji je ogranizovana nastava engleskog jezika u našoj školi - po nivoima, u skladu sa jezičkim kompetencijama učenika, u mogućnosti smo da od školske 2010/11. godine svim učenicima koji to žele pružimo dodatnu uslugu: organizovanje polaganja i eventualno dodatnu pripremu odgovarajućeg ispita u našoj školi, po rasporedu ispita koje određuje Cambridge Assessment English Centre.

U našoj školi učenici mogu da polažu ispite 7 jezičkih nivoa, počev od najmlađeg uzrasta u osnovnoj školi do učenika završnog razreda gimnazije:

Young Learners English:

-       Flyers,

-       Movers,

-       Starters,

-       KET (Key English Test),

-       KET for schools,

-       PET (Preliminary English Test),

-       PET for schools,

-       FCE (First Certificate in English) &

-       CAE (Certificate in Advanced English).

Za dodatne informacije zainteresovani roditelji se mogu obratiti Jeleni Bezarević 063/1125 860, koordinatoru Kembridžovih programa u obrazovnom sistemu (jelena.bezarevic@boskovic.edu.rs ).