Завршна свечаност XII генерације матураната основне школе

Поштујући све препоручене мере заштите успели смо да на нама својствен начин испратимо и 12. генерацију матураната наше школе. Поносни и пуног срца испратили смо још једну, по свему посебну генерацију. На позорници Мадленијанума уз дивне речи које су матурантима и њиховим родитељима упутили генерални менаџер наше школе Драган Штулић и директорка Гордана Петковић Срзентић имали смо задовољство да гледамо и драмски комад који су ђаци наше школе ове године спремили на неуобичајен начин, радећи онлајн са много жеље и ентузијазма. Наравно, као и увек, заблистали су у свом пуном сјају и показали свима како се стиже до звезда и који су степеници које на том путу треба прећи. Упамтили смо поруку наших драмаца да ,, један тренутак није обрисао нашу сјајну прошлост ни затворио врата нашој звезданој будућности јер тренуци пролазе и чине нас јачима, јачима да устанемо и изнова освајамо свет“ .  Након драмског комада гледали смо и слушали  поруке одељењских старешина које су изазвале аплаузе  матураната, а на понос својих старешина. На самом крају отпочео је дефиле матураната и проглашење ђака генерације као и наш ватрени подрав којим сваке године испраћамо наше ђаке у нове победе, поносни што су били део нас.